MYŚLEĆ GLOBALNIE, A DZIAŁAĆ LOKALNIE CZYLI ŚWIATOWA ARCHITEKTURA SKROJONA NA MIARĘ LOKALNYCH RYNKÓW

Globalne koncepty z zakresu architektury, jak również wykończenia wnętrz obowiązujące u najemców powierzchni handlowych czy biurowych to w obecnych czasach standard. Gwarantują one wysoką jakość i funkcjonalność powierzchni, a jednocześnie pozwalają na zachowanie odpowiedniej komunikacji wartości marki ustalonej na szczeblu centralnym. Globalne koncepty wymagają jednak dopasowania do lokalnych uwarunkowań, aby w pełni odpowiedzieć na potrzeby klientów, czy też pracowników i wypracować dla firmy wartość dodaną.

Opracowane na szczeblu centralnym wskazówki dla architektów i projektantów w jaki sposób zaaranżować biuro, czy placówkę handlową to w obecnych czasach standard. Umożliwia on implementację na lokalnym gruncie wartości, z którymi utożsamia się dana firma i skuteczne odróżnienie się od konkurencji. Jednak wskazówki takie każdorazowo powinny być dopasowane do lokalnych czynników społecznych, ekonomicznych, czy technologicznych, by język marki i firmy był zrozumiały dla lokalnych konsumentów – mówi Mariusz Rosiek, współzałożyciel pracowni architektonicznej PROARCHITEKTURA, która przygotowywała między innymi projekty kawiarni dla znanej sieci COSTA COFFEE.

Jakość powierzchni biurowych to w obecnych czasach ważny czynnik warunkujący z jednej strony sprawną komunikację i funkcjonowanie firmy, a z drugiej stanowi istotny aspekt dla potencjalnych pracowników, szczególnie tych, na których pracodawcom najbardziej zależy i którzy cieszą się dużym wzięciem na rynku pracy – mówi dr Wojciech Paciorkiewicz, współzałożyciel PROARCHITEKTURY. Projektując powierzchnie biurowe dla lokalnych oddziałów globalnych firm i posługując się ogólnymi wytycznymi, zawsze zaznaczamy konieczność implementacji charakterystycznych lokalnych rozwiązań dostosowanych zarówno do lokalizacji, klimatu, ale także preferencji użytkowników, co do elementów wystroju, komunikacji i oznaczeń w budynku, czy stosowanej technologii tworzącej wewnętrzny klimat biurowca. Jako PROARCHITEKTURA projektowaliśmy biura między innymi dla takich firm, jak Heinz, Sitel, Xerox czy Rockcastle – podkreśla dr Wojciech Paciorkiewicz.

Odpowiednio zaprojektowane przestrzenie wpływają na efektywność pracowników oddziałując na ich samopoczucie oraz zdrowie. Globalne wytyczne pozwalają zadbać o odpowiednią komunikację marki, ale potrzeba wiedzy i doświadczenia, by skutecznie zaimplementować je na lokalnych rynkach i oprzeć o nie budowę pozycji rynkowej firmy, co podkreślają eksperci z PROARCHITEKTURY. Architektura i projekty biur, czy punktów handlowych ukazują również politykę prowadzoną przez poszczególne firmy: jak mocno identyfikują się z lokalnym rynkiem i upodobaniami pracowników, czy też konsumentów. Powierzchnie będące własnością firmy, czy też przez nią wynajmowane są wizytówką firmy pozwalającą już na pierwszy rzut oka ocenić daną organizację.

    Kontakt z nami

  • Sękocińska 7 lok. 8, 02-213 Warszawa
  • +48 601 550 363
  • +48 609 981 005
  • proarchitektura@proarchitektura.eu